You are currently viewing UTW ZAPRASZA

UTW ZAPRASZA

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w ramach zadania publicznego. Rozpowszechnianie lokalnej twórczości artystycznej i prowadzenia galerii w Ratuszu prezentuje Nowe wernisaże w GALERII RATUSZOWEJ

W czwartek 22 lutego odbyło się uroczyste otwarcie 2 wystaw: fotograficznej „Małdyty

w czarno-białej odsłonie” pani Joanny Dadeło – amatorki, pasjonatki.  Używa popularnego sprzętu fotograficznego, ale duch, klimat, artyzm jest wynikiem wrażliwości Pani Joanny, wyczuciem chwili i wielu jej wędrówek, po miejscach, które sobie upodobała szczególnie lub były jej inspiracją, czy też obiektem jej zainteresowania. Każdy zatrzymany w kadrze obraz jest ciekawy dla obserwatora. Niektóre stanowią zagadkę nawet dla znawcy tego regionu „Naszej Małej Ojczyzny” Fotografie zdobią dużą salę ślubów, hol i pierwsze piętro Ratusza. Druga wystawa malarska, zdobi małą salę ratusza, ale jej znaczenie jest ogromne. Tytuł „STOP depresji” Wernisaż wystawy odbył się równo w przeddzień Światowego Dnia Depresji”, Co uzmysławia fakt jak groźna i powszechna staje się ta choroba. Zapadają na nią osoby w każdym wieku.  Inicjatorem wydarzenia jest p. Jarosław Rowicki – zna problem depresji z autopsji.

Otwarcie tej wystawy wzbogacone zostało krótkim amatorskim filmem obrazującym problem depresji wśród młodzieży. Odwiedzając tę wystawę możemy zobaczyć autoportret młodej dziewczyny i przeczytać jej  list skierowany do nas, ludzi nie rozumiejących tej ciężkiej choroby. Prace podarowane przez artystów lokalnych i nie tylko o różnorodnej tematyce. W galerii można je oglądać przez kolejne dwa tygodnie. Każdy obraz można zakupić w drodze licytacji na ten szczytny cel. Już teraz za pośrednictwem Facebooka. Link; Licytacje STOPdepresji (https://www.facebook.com/share/Qhe649CwtWMxgPFN/?mibextid=K35XfP .

Kolejnym działaniem w powyższym temacie będzie wykład p. Magdaleny Mudry „Fitoterapia w leczeniu depresji”, 15 marca, godzina 13.00 w Sali sesyjnej Ratusza. Wstęp wolny.