You are currently viewing DZIEŃ RODZINY W UTW

DZIEŃ RODZINY W UTW

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku 13 czerwca zorganizowało uroczystość wpisującą się w obchody XXV Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. W roku 2023 pod hasłem „Razem tworzymy rodzinę”

Spotkanie odbyło się w Sali widowiskowej Morąskiego Domu Kultury dla słuchaczy UTW i mieszkańców miasta i gminy. O wydarzeniu informowały plakaty. Zgodnie z tegorocznym hasłem, miały na celu przypomnienie i uświadomienie jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa rodzina i temu poświęcony był wykład „Rodzina w aspekcie historycznym” Wykład przedstawiła mgr Jolanta Jankowiak-Wydra. Natomiast aktywność i twórcze działania -energetyczne, porywające tańce, zaprezentowały słuchaczki UTW dwu grup, był to Lambeth Walk” i „Flamenko’. Mieliśmy tez możliwość zobaczyć nowe przedstawienie grupy teatralnej Post Scriptum. Tytuł sztuki „Przedstawienie Hamleta w świetlicy zakładowej”  Nasze studentki zagrały jak profesjonalistki i pięknie ukazały sedno sztuki Ivo Brendana.

Był to mile spędzony czas w gronie  osób w różnym wieku, ludzi przynależnych do „wielkiej rodziny społeczności Morąga i okolic”

Finałem uroczystości było podsumowanie roku akademickiego 2022/2023. Prezes przedstawiła najważniejsze zadania wykonane  w tym roku.

Przypomniała tez wszystkim zebranym, iż zajęcia w UTW w roku akademickim 2023/2024 rozpoczną się 5 września 2023.