Zajęcia dydaktyczne - wykłady

Są to cotygodniowe spotkania, od wielu lat jest to wtorek. Tematyka wykładów dotyczy różnorodnych dziedzin, m. in. architektury, historii, filozofii, geografii, kultury, literatury, psychologii, ogrodnictwa, turystyki, religii. Wykładowcami są nauczyciele akademiccy, ludzie kultury, pasjonaci, nasi słuchacze.  Wykłady odbywają się w Sali konferencyjnej MBP w Morągu.

Zajęcia dydaktyczne. Lektoraty z języków obcych.

Lektoraty z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego. Mają na celu podniesienie wiedzy w zakresie znajomości języka obcego, jest to trening pamięci krótko i długotrwałej.

O studentach – ucząca j. angielskiego p. Katarzyna Szpechar-Butkiewicz.

„Grupa seniorek uczących się języka angielskiego to zespół zróżnicowany pod kątem wieku, zainteresowań jak i powodów, które motywują studentki do zdobywania umiejętności.

Nauka języka opiera się o dobór treści dopasowany do potrzeb oraz zainteresowań seniorek. Wykorzystuje na zajęciach filmiki multimedialne zagadki językowe, które Panie z dużą chęcią rozwiązują. W nauce słownictwa ważne są jasność przekazu i tempo pracy. Studentki lubią czytać i tłumaczyć nowe słówka lub nawet całe teksty czytanek. Często prowadzone są rozmowy sterowane w parach lub grupach.

Można sądzić, że w dojrzałym wieku nauka będzie przychodzić trudno. Noc bardziej mylnego. praca z językiem angielskim pozwala studentkom na ciągłą aktywność, rozwijanie nowych umiejętności i pokonywanie własnych granic. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa”.

 

O studentach – ucząca j. niemieckiego p. Magdalena Witkowska Dylert

„Na Uniwersytecie Trzeciego Wieku pracuje od wielu lat. Obecnie prowadzi zajęcia z jeżyka niemieckiego w niewielkiej grupie na poziomie zaawansowanym. Słuchacze z ogromnym zaangażowaniem zagłębiają się w tajniki gramatyki niemieckiej, systematycznie i pilnie suczą się słówek traktując to jako ćwiczenie pamięci. Dużą przyjemność sprawiają im zadania, gdzie mogą samodzielnie stosować poznane struktury i słownictwo. Trudności niemieckiej wymowy są nadal dużym wyzwaniem, lecz nie zniechęca słuchaczy, wręcz przeciwnie. Często jest to źródło żartów i powodu do śmiechu. Praca z nimi jest prawdziwą przyjemnością dla mnie, gdyż mogę obserwować ich wspaniałą integrację, rozrywkę dla umysłu oraz satysfakcję z osiągania wymarzonych celów.”