Plac Jana Pawła II 1/4
14 - 300 Morąg
tel. 089 672 63 11 
utw.morag@wp.pl
      PLATON   

"Kto usilnie chce każdej zakosztować nauki,z radością idzie się uczyć i nigdy nie ma dość."   

"W miarę jak wzrastać będzie średnia długość życia, a w konsekwencji także liczba ludzi starych, coraz bardziej konieczne będzie krzewienie kultury, która akceptuje i ceni starość, a nie spycha ją na margines społeczeństwa."                                                                                                                                                                                                          


                                                                                                                                                                                      

Jan Paweł II

Nigdy nie mów nigdy

 " Nigdy nie jest za późno

Żeby zacząć od nowa,

Żeby pójść inną drogą

I raz jeszcze spróbować.

Nigdy nie jest za późno

By na stacji złych zdarzeń

Złapać pociąg ostatni

i dojechać do marzeń"

 

 

(  Ten tekst jest przypisywany Janowi Pawłowi II  na pewno go cytował , ale prawdopodobnie jest z tekstu piosenek Krzysztofa Krawczyka)

02. Kwietnia 2016 we" Dworze Bieniasze " miało miejsce nietypowe jak na nasze środowisko , wydarzenie. Odbyła się profesjonalna sesja fotograficzna. Sprawczynią całego zamieszania była –Irena M. słuchaczka UTW w Morągu. Obsługi przedsięwzięcia podjęła się Agencja Modelek XXL- Plus Size  Models Agency z Poznania. Fotografują modelki jak nazwa wskazuje "trochę większe", rozmiar 42+

 Nasze modelki to też wyzwanie dla obsługi , bo rozpiętość wieku ogromna od 30 do 60+.Oczywiście dla organizatorki to też wielka niewiadoma, sama chciała dołączyć do innej zorganizowanej w innym mieście grupy, ale dlaczego nie u nas?, Dlaczego nie dać koleżankom szansy na nowe doznania koleżankom z UTW? Nie było łatwo ale organizatora jest zdeterminowana gdy się czegoś podejmuje, przy wsparciu swoich przyjaciół może bardzo wiele. Po wielu tygodniach negocjacji, ustaleń stworzenia grupy tak naprawdę to nie do końca było pewne, kto jeszcze w ostatnim momencie zrezygnuje.

Fotograf Robert i jego asystentka Patrycja też do ostatniego momentu nie wiedzieli jak do nas dotrą, złośliwość rzeczy martwych, awaria samochodu. Udało się. Miejsce , przepięknie położony dworek ,wśród starodrzewu, zejście do jeziora otoczonego lasem , pomost i tylko wiosna jeszcze nie rozwinęła skrzydeł ( mało świeżej zieleni), ale dała nam słoneczna ciepłą pogodę. Stremowane uczestniczki powitał przemiły gospodarz udzielając wszelkiej pomocy, typu pokój do dyspozycji , prasowalnia i cala reszta dworku Spotkanie z fotografem, który okazał się bardzo przyjaznym "szefem". Po kilkunastu minutach , było jasne o co chodzi. Po makijażu, który uczestniczkom robiła Pani Zosia Chłopik, nad ogólną stylistyką czuwała Maria M. Zaczęła się sesja, w parku, na pomoście nad jeziorem, na romantycznym mostku, a później w pomieszczeniach . Panie pozowały jak „zawodowe modelki”. Z minuty na minutę ustępowało zażenowanie, zawstydzenie, nieporadność. Można było zaobserwować jak rośnie w nich odwaga, jak pięknieją w oczach, jak prostują plecy, Każda z nich ma za sobą wiele trudnych chwil, choroby, problemy, kompleksy, można by opowiadać godzinami ,a tu, rozkwitły, zapomniały, o tym co niedobre . Z przyjemnością ogląda się takie sceny. Można by powiedzieć, że to wariactwo, że niepoważne, że fanaberie, że to nie  zajęcie intelektualne, że nie wypada, ale jeżeli jeszcze możemy coś od życia sobie wziąć, to czemu nie?. Poza tym ,że to sesja to bardzo przyjemne spotkanie towarzyskie, bez barier wiekowych. Sylwia i Robert tworzą przesympatyczny zespół, mimo zmęczenia, pogodni i przekonani, że robią „dobrą robotę" - bo przywrócić komuś wiarę w siebie, to jedna z najlepszych terapii. Czy powtórzą ten spektakl? A może jakaś wystawa? Jeżeli Panie się zgodzą , a przede wszystkim fotograf.


z.2.jpg z.3.jpg z.4.jpg z.5.jpg

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu