Plac Jana Pawła II 1/4
14 - 300 Morąg
tel. 089 672 63 11 
utw.morag@wp.pl
      PLATON   

"Kto usilnie chce każdej zakosztować nauki,z radością idzie się uczyć i nigdy nie ma dość."   

"W miarę jak wzrastać będzie średnia długość życia, a w konsekwencji także liczba ludzi starych, coraz bardziej konieczne będzie krzewienie kultury, która akceptuje i ceni starość, a nie spycha ją na margines społeczeństwa."                                                                                                                                                                                                          


                                                                                                                                                                                      

Jan Paweł II

W ramach programu Silver Sharing Federacji Organizacji Socjalnych (FOS-a) województwa warmińsko – mazurskiego, UTW w Morągu gościło w dniach 20 – 26 października reprezentki chorwackich organizacji – KLUB STARIJCH OSOBA i UDRUGA UMIROULEJENIKA GRODA  z miasteczka Samobor.

Przez pięć dni, nasi goście poznawali uroki Morąga i okolic.  Zależało nam by Panie zobaczyły jak żyją obecnie Polacy ale i poznały historię naszego regionu. Wraz ze słuchaczami naszego Stowarzyszenia odbyły wycieczki: do Olsztynka – tu poznały największy skansen we wschodniej Polsce, Olsztyna – zwiedzili Starówkę i zamek, Malborka – tu zobaczyły zamek krzyżacki -  zabytek wpisany na listę UNESCO.

Czytaj więcej: Seniorki z Chorwacji z wizytą w UTW w Morągu

„To jest żal za Panem Bułatem”

Pod takim tytułem w piątek 22 kwietnia o godz. 16.00 w Galerii Ratusza, odbył się spektakl słowno – muzyczny grupy słuchaczy lektoratu języka rosyjskiego UTW.

Bohaterem spotkania był jeden z najwybitniejszych bardów rosyjskich XX wieku – Bułat Okudżawa. Ponieważ zbliża się rocznica jego urodzin a w czerwcu śmierci, słuchaczki postanowiły przypomnieć postać i twórczość tego artysty. Były wspomnienia o Nim, recytacja jego poezji, śpiew pieśni

i piosenek. Wraz z licznie przybyłymi gośćmi wykonano znane popularne
i mniej popularne pieśni Okudżawy, np. „Buty,buty”, „Wybaczcie piechocie”, „Balonik”, „Trzy miłości”. Największy aplauz zyskała jego słynna „Modlitwa” W języku polskim zaśpiewana przez J. Szpechar, w języku rosyjskim przez E. Januszkiewicz, po raz trzeci wykonana przez chór „Morążanki”- gościnnie na naszym spotkaniu.

O popularności Bułata Okudżawy świadczy fakt, że licznie przybyła publiczność śpiewała wspólnie z wykonawcami. Spotkanie odbyło się
z inicjatywy prowadzącej zajęcia p. Ireny Mudło i wydatnej pomocy p.
J. Mudrego, który przygotował podkład muzyczny. 

Czytaj więcej: „To jest żal za Panem Bułatem”

„Rozbawili  publiczność do łez”

W Elblągu odbył się I Przegląd Twórczości Artystycznej UTW na Warmii i Mazurach. W konkursie wzięły udział zespoły wokalne, śpiewacze, chóry, kabarety i grupy teatralne działające przy  Uniwersytetach Trzeciego Wieku w województwie warmińsko-mazurskim. Zespół z UTW w Morągu zaprezentował swoje osiągnięcia w kategorii kabaret. Zespół wokalny „Biesiadki” ze scenkami kabaretowymi rozbawił publiczność do łez. Marysia Stacewicz za monodram otrzymała owacje na stojąco. Jury nagrodziło ją specjalnym wyróżnieniem. Ostatecznie zespół z Morąga uplasował się na II miejscu tuż za Elblągiem. Cieszymy się z tych sukcesów.

 

Czytaj więcej: „Rozbawili  publiczność do łez”

Nigdy nie mów nigdy

 " Nigdy nie jest za późno

Żeby zacząć od nowa,

Żeby pójść inną drogą

I raz jeszcze spróbować.

Nigdy nie jest za późno

By na stacji złych zdarzeń

Złapać pociąg ostatni

i dojechać do marzeń"

 

Czytaj więcej: Nigdy nie mów nigdy

Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu